Краплі в ніс без ксилометазоліну

Судинозвужувальні краплі в ніс від нежиті

Судинозвужувальні краплі – це самий простий спосіб лікування риніту або іншого запального процесу в області верхніх дихальних шляхів. Ними можна користуватися практично в будь-якому віці.

При правильній експлуатації пацієнти можуть не боятися побічних ефектів або звикання організму до активних компонентів. Принцип дії крапель або спреїв досить простий. Досить ввести медикамент в порожнину носа, після чого медикамент потрапляє на слизову порожнину, починаючи свою роботу.

https://www.youtube.com/watch?v=https:accounts.google.comServiceLogin

Одразу після застосування препарату пацієнт відчуває полегшення носового дихання і загальне поліпшення самопочуття. Хворі відзначають зниження набряклості, нормалізацію функцій дихального апарату, а також інші позитивні дії.

Часто хворих застудою пацієнтів хвилює питання, які медикаменти для носа краще всього застосовувати? Лікарі протягом багатьох років сперечаються про необхідність різних препаратів, але в одному питанні фахівці зійшлися.

Краще всього лікувати нежить краплями, у складі яких немає ксилометазоліну. Вибрати медикамент без даного активного компонента досить складно, тому ми пропонуємо список для вивчення.

Адріанол

Один з найбільш ефективних крапель при риніті – Адріанол. Активний компонент препарату відноситься до симпатоміметичної групі, що робить вплив на вогнище запалення. Відразу після застосування пацієнт відзначає дію на дихальні шляхи.

Адріанол чинить судинозвужувальну дію, а також знімає набряклість на слизовій порожнини носа. При нанесенні на слизову частину носа відбувається звуження тільки дрібних артеріол, що викликає миттєве зниження набряклості.

Дія препарату виникає через дві хвилини після нанесення і триває протягом восьми годин.

Застосовувати Адріанол можна в разі слизової оболонки і набряку у пацієнтів, які страждають від запалення носа у разі риніту або фарингіту. Крім того, медикамент призначається при синуситі, гаймориті або сінну лихоманку.

Не застосовуйте цей медикамент у разі особливої чутливості до компонентів препарату, а також при риніті без слизових виділень, який також іменується як сухий нежить.

До інших протипоказань препарату відносять наявність закритої глаукоми.

Не застосовуйте засіб у разі аритмії, проблем з серцем, у разі порушення метаболізму, при діабеті, у разі застосування інгібіторів МАО або інших лікарських засобів, які можуть спровокувати підвищення артеріального тиску.

Застосовувати Адріанол слід наступним чином:

  1. При лікуванні дорослих необхідно введення чотирьох крапель п’ять разів на добу.
  2. Для дітей необхідно вводити по три краплі три рази в день.

В деяких випадках лікар може змінити дозування.

Ще один препарат, у складі якого немає ксилометазоліну – Салін. Його дія спрямована на зниження набряку і відновлення функцій органа дихання. Салін володіє вираженим антиконгестивным дію і вважається безпечним препаратом для лікування дітей. Крім судинозвужувального ефекту, медикамент має протизапальну дію.

Салін слід застосовувати у разі тривалого риніту. Його основна дія – це поліпшення носового дихання при рясному виділенні слизового секрету.

Розріджує густу слиз, активна речовина препарату виводить секрет з організму. Крім цього, Салін зволожує слизову порожнину і розм’якшує утворилися скоринки.

Крім описаного ефекту, Салін чинить антисептичну дію.

Бактерицидний ефект дозволяє застосовувати засіб при риніті, запаленні придаткових пазух та інших запаленнях в області верхніх дихальних шляхів.

Крім того, лікарі часто прописують даний медикамент у випадку атрофічного, інфекційного та алергічного нежитю. Салін корисно застосовувати в якості препарату для підтримки гігієни слизової оболонки носа і в разі комплексної терапії при запаленні синусної області.

Салін необхідний пацієнтам, чия професійна діяльність пов’язана з постійним контактом з пилом, будівельними матеріалами, а також в офісі, де працює кондиціонер.

Важливо відзначити, що у даного препарату практично немає протипоказань і виявлених побічних ефектів.

Застосовувати засіб необхідно наступним чином:

  1. Для лікування дітей достатньо введення одного розпилення в кожну ніздрю три рази на добу.
  2. При терапії у дорослих призначається до двох введень за один раз три рази в день..

Не застосовуйте засіб у разі вираженого ацидозу, а також при гіпернатріємії та позаклітинної гіпергідратації.

Піносол

Крім протизапальної дії, медикамент має протимікробний ефект. Рослинне походження препарату дозволяє використовувати засіб з дворічного віку.

  • гострий нежить;
  • хронічний риніт;
  • атрофічний нежить;
  • гостре запалення в області слизової оболонки носа і порожнини носоглотки;
  • сухість слизової оболонки;
  • рясне виділення слизового секрету;
  • у разі реабілітації після операції.

Для лікування Пинсолом необхідно дотримуватися наступних дозувань:

  1. При лікуванні дітей достатньо введення двох крапель засобу.
  2. Для дорослих зазвичай прописують по чотири краплі.

Засіб необхідно застосовувати один раз на добу. Не можна порушувати дозування, так як можлива поява побічних ефектів. При утворенні запаморочення, нудоти, блювоти та інших симптомів передозування викличте бригаду «Швидкої допомоги».

Виброцил

Судинозвужувальний медикамент для місцевого застосування без ксилометазоліну – Виброцил.

Даний препарат чинить альфа-адреноміметичну дію, що викликає звуження судин.

Такий ефект знижує набряклість, покращує носове дихання і відновлює функції верхніх дихальних шляхів.

Даний медикамент буде корисний тим, хто погано переносить контакт медикаментів зі слизовою оболонкою.

Його вплив знижує чутливість і виводить слиз з носової порожнини. Медикамент чинить зниження ефекту роздратування порожнини при риніті, а також у разі тривалого лікування антибіотиками. Крім того, Виброцил прописують у разі тривалого лікування краплями, у складі яких був ксилометазолин.

  • синусит;
  • поліноз;
  • гострий риніт;
  • респіраторне запалення;
  • алергічний нежить;
  • хронічний риніт;
  • євстахіїт;
  • при запаленні середньої частини вуха зі збільшенням набряку слизової частини в порожнині носоглотки;
  • при підготовці пацієнта до операційних дій.
  1. Для лікування дітей до п’яти призначається один вспрыскивание в кожну ніздрю до трьох разів на добу.
  2. При запаленні дитини віком від п’яти до одинадцяти років необхідно вводити за два вспрыскивания у кожен носовий хід.
  3. Для лікування дорослих достатньо введення трьох вспрыскиваний три рази на добу.

Не застосовуйте засіб частіше призначеного. Не забувайте вводити препарат безпосередньо перед сном.

Краплі, які мають судинозвужувальну ефектом, є найбільш популярним засобом для лікування нежиті у дітей раннього віку. Ці ж препарати, тільки у вигляді спрею використовуються для дорослих і дітей старше шести років.

Їх принцип дії досить простий: при нанесенні на слизову оболонку, що вистилає ніс зсередини, відбувається виражене звуження кровоносних судин. Набряк спадає, і людина знову може дихати носом, так як перешкоди для потрапляння повітря в легені на час дії крапель існувати не буде.

Ще одним ефектом, яким володіють судинозвужувальні краплі, є зниження швидкості вироблення слизу. Вона стає не такою рідкою і людині легше дихається.

Однак, варто пам’ятати про те, що будь-яка інструкція, прикладена до всіх краплях, що має судинозвужувальну дію, застерігає користувачів від тривалого застосування засобів. Часовий проміжок, який дозволяє використовувати краплі та спреї без побоювань за розвиток звикання становить від 3 днів до тижня.

Краплі в ніс без ксилометазоліну

При епізодичному застосуванні побічні ефекти, як правило, не розвиваються. Небезпечно тривале і регулярне їх використання. Розвивається своєрідна залежність судин носа від основної діючої речовини, що входить до складу лікарського засобу.

Щоб уникнути таких серйозних наслідків, необхідно правильно лікувати нежить, як тільки він почав розвиватися.

До порушення харчування слизової оболонки носа (постійне використання крапель при хронічному нежиті).

Стикаючись з самим неприємним симптомом застуди — нежиттю та закладеністю носа — люди починають шукати можливість найбільш ефективного вирішення своєї проблеми.

Ряди крапель і спреїв проти нежиті і закладеності носа аптечних вітринах — все ширше, але в складі ліків повторюються одні і ті ж діючі речовини. Так і виникає необхідність вибору — який засіб вибрати — з оксиметазолином або ксилометазолином?

  1. Принцип дії. Обидва ці речовини — ксилометазолин і оксиметазолін — використовуються при виробництві засобів проти наморка і надають швидкий і виражений судинозвужувальний ефект. При попаданні на слизову оболонку носа вони викликають різке звуження просвіту судин, приводячи таким чином до зменшення набряку слизової і полегшенню носового дихання. Такий ефект необхідний при різкій закладеності носа під час простудних захворювань, а також перед хірургічним втручанням. Обидві речовини відносяться до класу назальних деконгестантов — засобів, що застосовуються для суживания судин слизової оболонки носової порожнини при нежиті. Саме в цьому полягає симптоматична терапія при закладеності носа, без якої пацієнт буде відчувати виражений дискомфорт у зв’язку з утрудненням носового дихання. Слід розуміти, що ці краплі на причину закладеності носа не впливають, а лише на час знімають симптоми, полегшуючи стан пацієнта.
  2. Свідчення. Судинозвужувальні краплі показані до застосування при закладеності носа, викликаної простудним захворюванням або алергічною реакцією. Крім того. судинозвужувальний ефект таких крапель використовується під час хірургічних втручань.
  3. Протипоказання. Обидва види крапель протипоказані при цукровому діабеті, захворюваннях щитовидної залози, артеріальній гіпертензії, глаукомі, атрофічному риніті.
  4. Побічні ефекти. Краплі в ніс — деконгестантів не так вже нешкідливі. Незважаючи на те, що вони застосовуються місцево, при їх використанні можливий розвиток серйозних побічних ефектів. З небажаних реакцій, які можуть викликати краплі з судинозвужувальним ефектом, найбільш клінічно значущі сухість епітелію носової порожнини, роздратування або оніміння тканин носоглотки, гиперпродуктивность слизових залоз носової порожнини; рідко — тахікардія, диссомния, головний біль, артеріальна гіпертензія. Крім того, при зловживанні лікарськими засобами на основі судинозвужувальних субстанцій може розвинутися атрофічний риніт. Враховуючи ці ефекти, не слід захоплюватися судинозвужувальними краплями у ніс, і застосовувати їх тільки в разі необхідності, не довше зазначеного в інструкції терміну.

 

Звикання до ксилометазолину

Виброцил

  1. Тривалість дії. У оксиметазоліну вона більше. Він діє до 12 годин, тоді як дія ксилометазоліну обмежується 8-9 годинами.
  2. Ступінь вираженості синдрому відміни після припинення використання лікувального засобу. Після скасування оксиметазоліну стан погіршується істотно рідше, так і виражено воно в меншій мірі.
  3. Безпека. Ксилометазолин протипоказаний у період вагітності, тоді як оксиметазолін у разі необхідності застосовувати дозволяється; зрозуміло, під суворим контролем лікаря.
  4. Застосування в педіатричній практиці. Ксилометазолин строго протипоказаний дітям віком до двох років, на відміну від оксиметазоліну, застосовувати який у вигляді крапель дозволяється і в більш ранньому віці. Для зручності дозування для малюків різного віку і дорослих препарати з оксиметазолином випускаються в різних концентраціях— 0,01%; 0,025%; 0,05%.
  5. Сила дії. Ксилометазолин надає більш виражену дію на слизову оболонку носа, Чим оксиметазолін, який займає в рейтингу друге місце.

Резюмуючи, можна зробити висновок, що краплі на основі оксиметазоліну безпечніше і володіють м’якою дією. Застосування крапель для носа, що мають у складі оксиметазолін, рідше призводять до негативних наслідків.

Остаточне ж рішення, які краплі в ніс вибрати для лікування в кожному конкретному випадку — ксилометазолин або оксиметазолін — завжди повинне залишатися за лікарем.

Оксиметазолін

Судинозвужувальні носові краплі діють так звані α-рецептори судин слизової оболонки порожнини носа. Вплив крапель на ці рецептори, що призводить до звуження численних кровоносних судин всередині носа. Це веде до зменшення обсягу набряклої слизової оболонки, що покращує носове дихання.

На українському і російському фармринку в основному представлені 4 види назальних деконгестантов: фенілефрин (торгові марки – Виброцил, Назол Кидс, Назол Бебі), ксилометазолин (Галазолін, Отривин, Фармазолин), оксиметазолін (Називин, Назол, Нокспрей, Риназолін) і нафазолин (Санорин, Нафтизин).

Судинозвужувальні краплі для носа

Вплив на рецептори

Виброцил, Назол Кидс, Назол Бебі

Галазолін, Отривин, Фармазолин

Називин, Назол, Нокспрей, Риназолін

Існує два підвиди α-рецепторів – α1 і α2. Фенілефрин діє тільки на α1-рецептори. Інші перераховані краплі для носа (имидазолины) впливають і на α1— і α2— рецептори.

Вплив на обидва типи рецепторів дає більш виражений і тривалий ефект, тобто ксилометазолин, оксиметазолін і нафазолин краще «розкладають» ніс, Чим фенілефрин. Так дія фенілефрину триває 2-4 години, в той час як оксиметазолін забезпечує носове дихання начасов.

Але вплив і на α1— і α2— рецептори має свої негативні сторони: дія крапель на α2— рецептори викликає звуження артеріол, що кровопостачають слизову оболонку порожнини носа. Тривале звуження цих судин може викликати структурні пошкодження слизової оболонки.

Таким чином, фенілефрин діє кілька менш ефективний, зате більш безпечний. Ксилометазолин, оксиметазолін і нафазолин дають більш тривалий і потужний ефект, але застосування несе більший ризик пошкодження слизової оболонки порожнини носа.

Ксилометазолин, оксиметазолін і нафазолин дають тривалий і потужний ефект, але їх тривале застосування шкодить слизовій оболонці порожнини носа. Фенілефрин діє менш ефективно, зате більш безпечний.

У дитячій практиці з перелічених причин більш переважно застосування фенілефрину. Крім щадного слизову оболонку дії важливо також, що він швидко виводиться. Це мінімізує ризик отруєння дитини.

Чи існують відмінності щодо ефективності всередині групи имидазолинов, тобто між ксилометазолином, оксиметазолином і нафазолином? Повноцінних досліджень, де б всебічно порівнювалися всі три препарати, в даний час немає.

Існують окремі роботи, що вивчають окремі аспекти. Так у дослідженні Eskiizmir G et al (2011) не виявлено різниці між дією ксилометазоліну і оксиметазоліну на поліпшення прохідності повітряного струменя через ніс.

Було ще одне питання, яке цікавило мене при написанні огляду. Періодично стикаєшся з ситуацією, що широко поширені в Україні і Росії препарати, заборонені до використання в США та європейських країнах.

Про розвиток залежно від судинозвужувальних крапель і боротьбі з нею можна почитати в статті «Медикаментозний риніт».

Про проблему використання крапель при вагітності читайте у статті «Нежить під час вагітності».

При нежиті зазвичай купують краплі або спреї для носа. У наш час існує дуже багато таких ліків, тому вибрати потрібний і найбільш безпечний засіб буває непросто. Ще складніше його правильно використовувати, щоб не допустити появу небажаних побічних ефектів, наприклад, розвитку залежно від ксилометазоліну.

Оксиметазолін і ксилометазолин є схожими за структурою речовинами, що відносяться до групи имидазолинов. Вони впливають на обидва типи рецепторів кровоносних судин, розташованих у слизовій оболонці порожнини носа (α1 – і α2 – рецептори).

При використанні оксиметазоліну поліпшення носового дихання спостерігається приблизно протягом 10-12 годин, а при використанні ксилометазоліну – трохи менше, близько 8 годин.

Разом з тим, такий потужний ефект при тривалому застосуванні того чи іншого препарату призводить до пошкодження слизової оболонки, аж до атрофії.

Тому застосовувати їх безперервно рекомендується не довше п’яти діб для ксилометазоліну та трьох діб для оксиметазоліну.

Різниця ксилометазоліну і оксиметазоліну полягає також у вираженості синдрому відміни після припинення їх застосування.

Так, погіршення стану організму після завершення лікуванням оксиметазолином настає рідше, Чим після ксилометазоліну.

Крім цього, ксилометазолин категорично протипоказаний при вагітності, а оксиметазолін дозволяється застосовувати під час виношування дитини в мінімальних дозах під наглядом лікаря.

Загальними протипоказаннями препаратів є:

  • цукровий діабет;
  • закритокутова глаукома;
  • патології щитоподібної залози;
  • гіпертонічна хвороба;
  • атрофічний риніт.

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що назальні препарати на основі оксиметазоліну є більш безпечними. Проте остаточне слово має бути тільки за лікарем, який з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта і тяжкості патології зможе зробити правильний вибір.

Препарати на основі оксиметазоліну і ксилометазоліну

Поширеними препаратами з діючою речовиною ксилометазолином є:

  • Галазолін;
  • Фармазолин;
  • Отривин.

На основі оксиметазоліну випускаються такі ліки:

  • Нокспрей;
  • Риназолін;
  • Називін.
Азитроміцин – один з найбільш відомих і часто використовуваних антибіотиків. Застосовується він для лікування різних захворювань інфекційного походження. Це хороший препарат з численними перевагами, але іноді його доводиться замінювати аналогічними ліками. Шукаєте заміну препарату Розукард? Хочете придбати аналогічний лікарський засіб, але з кращою засвоюваністю і ефективністю? Тоді прочитайте наш новий матеріал. У представленій статті вказані всі найменування ідентичних Розукарду медикаментів.
Бісептол – один з найбільш відомих медикаментів, які застосовуються для лікування дорослих і дітей. Незважаючи на те, що у цього препарату багато достоїнств і корисних якостей, застосовувати його можуть не усі. Деяким категоріям пацієнтів доводиться шукати альтернативу ліків. Ношпалгин – показання до застосування Анальгетики зазвичай є в будинку навіть у тих людей, які до медикаментів звертатися за допомогою не люблять. Дуже часто вибір пацієнтів падає на Ношпалгин. Це хороший засіб, бореться з болями різного походження. Кому і коли його можна пити, розповімо у статті.
  • галазолін;
  • отривин;
  • фармазолин;
  • ксилен;
  • ринонорм.

Оксиметазолін і ксилометазолин – схожі за фармакологічними властивостями речовини, але вони мають деякі суттєві відмінності, на основі яких покупець може зробити свій вибір у бік одного препарату або іншого.

Активні діючі речовини неселективні, вони однаково добре впливають на обидва типи адренорецепторів альфа один і бета один. Завдяки невибіркового впливу виникає швидкий і стійкий терапевтичний ефект, який триває не менше кількох годин.

З допомогою судинозвужувальних крапель можна істотно полегшити несприятливий стан, пов’язаний з ринітом і застудою.

Хоч ксилометазолин і менш тривалий в дії, але його терапевтичну дію по відношенню до слизової оболонки носа більш м’яке, а значить, його безперервно можна використовувати довше – до п’яти днів поспіль.

Зволожуючі краплі в ніс від нежиті

Краплі від нежитю, спрямовані на зволоження слизової носа, не є лікарськими препаратами. Вони не надають терапевтичну, а, скоріше, допоміжну функцію. Завдяки їх використанню, можна підвищити властивості слизу і зробити її відділення легше.

Максимального ефекту можна досягти, якщо застосовувати засоби для зволоження в поєднанні з іншими препаратами для терапії нежитю. Особливо це актуально при лікуванні хронічного атрофічного риніту характеру.

 

Зволожуючі засоби готують на основі води з мінеральних джерел або з морської води. До їх складу входять не тільки солі, але і різноманітні мікроелементи – залізо, магнії, кальцій, калій, мідь. Вони допомагають віях слизової носа активніше рухатися, нормалізують функціонування залоз, розташованих в носовому ходу.

Застосовувати зволожуючі засоби можна практично без обмеження. У них немає компонентів, здатних викликати побічні ефекти. Тому, якщо перешкодою для нормального струму повітря по носових ходах не є набряк слизової, а велика кількість слизу, то ефективніше буде промити ніс сольовим розчином, Чим використовувати краплі або спреї з судинозвужувальним ефектом.

Краплі від нежитю, спрямовані на зволоження слизової носа, не є лікарськими препаратами. Вони не надають терапевтичну, а, скоріше, допоміжну функцію. Завдяки їх використанню, можна підвищити властивості слизу і зробити її відділення легше.

Максимального ефекту можна досягти, якщо застосовувати засоби для зволоження в поєднанні з іншими препаратами для терапії нежитю. Особливо це актуально при лікуванні хронічного атрофічного риніту характеру.

Зволожуючі засоби готують на основі води з мінеральних джерел або з морської води. До їх складу входять не тільки солі, але і різноманітні мікроелементи – залізо, магнії, кальцій, калій, мідь. Вони допомагають віях слизової носа активніше рухатися, нормалізують функціонування залоз, розташованих в носовому ходу.

Краплі в ніс без ксилометазоліну

Застосовувати зволожуючі засоби можна практично без обмеження. У них немає компонентів, здатних викликати побічні ефекти. Тому, якщо перешкодою для нормального струму повітря по носових ходах не є набряк слизової, а велика кількість слизу, то ефективніше буде промити ніс сольовим розчином, Чим використовувати краплі або спреї з судинозвужувальним ефектом.

  • Аквалор.

  • Салін.

  • Аква Маріс.

  • Марімер.

Про назальних краплях

Краплі для носа бувають різних видів, тому вибрати медикамент на сьогоднішній день нескладно. Важливо підібрати ліки, яке має найменш вираженим побічним ефектом і ідеально підійде саме у вашому випадку.

Основна дія назальних крапель – судинозвужувальний ефект і поліпшення носового дихання.

Крім того, медикаменти такого роду відповідають за поліпшення виведення слизу з порожнини носа і зниження набряклості.

Ще один ефект таких крапель – це зниження кількості вироблення слизового секрету.

Використовувати такі медикаменти можна практично з народження, але важливо розуміти, що організм людини досить швидко сприймає активні компоненти і вже через три дні медикамент перестає бути ефективним.

Тому лікування назальними краплями повинно бути строго дозованим і проводитися тільки з призначення лікаря.

Якщо застосовувати назальні засоби вірно, то побічний ефект не настає. Але у випадку порушення правил лікування у пацієнта може розвинутися залежність судин в порожнині носа від спреїв.

В результаті у пацієнта може виробитися медичний риніт, а також з’явитися головний біль, нудота і блювота, погане самопочуття, запаморочення та інші ознаки. У такому випадку рекомендується звернутися до лікаря для подальшого лікування.

Краплі в ніс при набряках і алергії

З метою підвищення ефекту від застосування судинозвужувальних крапель, виробники додають в них речовини, що надають антигістамінний ефект. Це сприяє усуненню набряку і знімає алергічні реакції, якщо такі є.

Серед таких препаратів:

  • Виброцил, що випускається швейцарською компанією. Його часто використовують в педіатричній практиці, для усунення симптомів закладеності носа у дітей. Це препарат можна знайти в трьох формах випуску він відпускається: як гель, як спрей і як краплі. Не рекомендовано використовувати більше семи днів поспіль.

  • Санорин-Аналергін, що виготовляється чеськими виробниками. Препарат має одну форму випуску – тільки у вигляді крапель. Передозування цього засобу може викликати відчуття сонливості та уповільнення реакції. Тому його рекомендовано закапувати перед нічним відпочинком. Також, як і Виброцил, цей препарат не слід використовувати більше тижня.

  • Ринофлуимуцил – це новий препарат комбінованого дії, який випускається італійським виробником. Він здатний полегшувати носове дихання за рахунок розрідження густого секрету, виділень з носа. Крім того, препарат має м’яку судинозвужувальну дію. Це засіб краще всього починати застосовувати, коли нежить триває вже третій чи четвертий день.

  • Колдакт – таблетки від нежитю від індійського виробника. При прийманні препарату, слід враховувати те, що він здатний викликати підвищену сонливість.

  • Оринол – комбінований препарат від нежитю випускається в таблетованій формі. Він здатний полегшити дихання, а також викликає сонливість.

З метою підвищення ефекту від застосування судинозвужувальних крапель, виробники додають в них речовини, що надають антигістамінний ефект. Це сприяє усуненню набряку і знімає алергічні реакції, якщо такі є.

Виброцил , що випускається швейцарською компанією. Його часто використовують в педіатричній практиці, для усунення симптомів закладеності носа у дітей. Це препарат можна знайти в трьох формах випуску він відпускається: як гель, як спрей і як краплі. Не рекомендовано використовувати більше семи днів поспіль.

Санорин-Аналергін , що виготовляється чеськими виробниками. Препарат має одну форму випуску – тільки у вигляді крапель. Передозування цього засобу може викликати відчуття сонливості та уповільнення реакції.

Ринофлуимуцил – це новий препарат комбінованого дії, який випускається італійським виробником. Він здатний полегшувати носове дихання за рахунок розрідження густого секрету, виділень з носа.

Колдакт – таблетки від нежитю від індійського виробника. При прийманні препарату, слід враховувати те, що він здатний викликати підвищену сонливість.

Оринол – комбінований препарат від нежитю випускається в таблетованій формі. Він здатний полегшити дихання, а також викликає сонливість.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів натисніть Ctrl Enter

Протимікробні краплі і мазі від нежиті

Коли необхідно крім судинозвужувального ефекту отримати додатково антимікробний ефект, можна скористатися комбінованими препаратами, серед яких:

  • Доктор Тайс Назоллин. У його складі є не тільки ксилометазолин, але і масло евкаліпта, яке чинить протимікробну дію.

  • Піносол. Цей препарат випускається у формі спрею, крапель, креми, мазі та капсул для ванн. До складу препарату входить суміш різноманітних олій, які отримані з лікарських рослин. Ці краплі не викликають звикання і здатні допомогти у боротьбі з багатьма бактеріями і вірусами.

  • Бактробан, препарат випускається у формі мазі. Основна діюча речовина володіє активністю відносно стафілококів. Застосовувати мазь доцільно при появі гнійного відокремлюваного з носа, при довгостроково неминаючому нежиті. При покупці препарату важливо уточнити, що хворому необхідно засіб для назального введення, так як є Бактробан у вигляді мазі, але для лікування шкірних захворювань. Її в ніс закладати заборонено.

  • Полидекса з фенилэфрином – це препарат комбінованого дії, який здатний надавати протизапальний ефект та судинозвужувальну дію одночасно. До його складу входить антибіотик і фенілефрин, як судинозвужувальний компонент. Форма випуску – спрей. Однак, Полидека не підходить для лікування вірусних нежиті, його не можна застосовувати при виношуванні плоду, при проблемах з нирками і під час лактації. Вікове обмеження – 2,6 року.

Доктор Тайс Назоллин. У його складі є не тільки ксилометазолин, але і масло евкаліпта, яке чинить протимікробну дію.

Піносол . Цей препарат випускається у формі спрею, крапель, креми, мазі та капсул для ванн. До складу препарату входить суміш різноманітних олій, які отримані з лікарських рослин. Ці краплі не викликають звикання і здатні допомогти у боротьбі з багатьма бактеріями і вірусами.

Бактробан , препарат випускається у формі мазі. Основна діюча речовина володіє активністю відносно стафілококів. Застосовувати мазь доцільно при появі гнійного відокремлюваного з носа, при довгостроково неминаючому нежиті.

Полидекса з фенилэфрином – це препарат комбінованого дії, який здатний надавати протизапальний ефект та судинозвужувальну дію одночасно. До його складу входить антибіотик і фенілефрин, як судинозвужувальний компонент.

Форма випуску – спрей. Однак, Полидека не підходить для лікування вірусних нежиті, його не можна застосовувати при виношуванні плоду, при проблемах з нирками і під час лактації. Вікове обмеження – 2,6 року.

Висновок

Лікування риніту проходить протягом одного тижня, але якщо дотримуватися всіх правил позбутися слизових виділень можна через три дні. Тому не порушуйте дозування і слідкуйте за загальним самопочуттям пацієнта.

Довідник основних ЛОР захворювань та їх лікування

Вся інформація на сайті є популярно-ознайомчої і не претендує на абсолютну точність з медичної точки зору. Лікування обов’язково повинне проводитися кваліфікованим лікарем. Займаючись самолікуванням ви можете нашкодити собі!

Гормональні краплі від нежиті

Якщо хворий страждає від алергічного риніту, що супроводжується важким перебігом, то можливе застосування спреїв для носа з гормональним компонентом.

  • Назонекс. Цей спрей відрізняється швидкодією. Ефект можна буде відчути вже через 12 годин після першого введення препарату. Зручність використання засобу полягає в тому, що воно оснащене ручним дозатором, це дозволяє уникнути передозування. Так як лікарська речовина вводиться місцево, то на організм воно не впливає. Можливе використання у дітей з трирічного віку.

  • Беконазе. Можливе застосування з 6 років.

  • Насобек. прийом препарату дітям дозволяється після досягнення 6 років.

  • Фликсоназе. прийом можливий після досягнення пацієнтом 3 років.

Варто пам’ятати, що препарати з входять до складу гормональних компонентом можна застосовувати тільки після консультації з лікарем. Справа в тому, що при тривалому безконтрольному використанні, можливе зниження імунного захисту слизової носа. Це стане сприятливим середовищем для розвитку бактерій і микотических організмів.

Якщо хворий страждає від алергічного риніту, що супроводжується важким перебігом, то можливе застосування спреїв для носа з гормональним компонентом.

 

Назонекс . Цей спрей відрізняється швидкодією. Ефект можна буде відчути вже через 12 годин після першого введення препарату. Зручність використання засобу полягає в тому, що воно оснащене ручним дозатором, це дозволяє уникнути передозування.

Беконазе . Можливе застосування з 6 років.

Насобек . прийом препарату дітям дозволяється після досягнення 6 років.

Фликсоназе . прийом можливий після досягнення пацієнтом 3 років.

Варто пам’ятати, що препарати з входять до складу гормональних компонентом можна застосовувати тільки після консультації з лікарем. Справа в тому, що при тривалому безконтрольному використанні, можливе зниження імунного захисту слизової носа. Це стане сприятливим середовищем для розвитку бактерій і микотических організмів.

Рослинні краплі від нежиті

На лікарські засоби від нежитю рослинного походження входять різні ефірні олії, найчастіше – ментол або олія м’яти перцевої. При введенні його в порожнину носа, хворий отримує освіжаючий та антисептичний ефект.

Синупрет можна застосовувати з раннього дитячого віку – з двох років. Він володіє противірусною активністю, підвищує опірність слизової носа і горла до дії патогенних агентів. Можна знайти препарат в краплях і драже.

На лікарські засоби від нежитю рослинного походження входять різні ефірні олії, найчастіше – ментол або олія м’яти перцевої. При введенні його в порожнину носа, хворий отримує освіжаючий та антисептичний ефект.

Синупрет – препарат комбінованого дії. Він сприяє розрідженню мокротиння, знімає запалення, надає відхаркувальну і муколітичну дію. Завдяки зменшенню набряклості, відбувається більш легке видалення ексудату з придаткових носових пазух.

Синупрет можна застосовувати з раннього дитячого віку – з двох років. Він володіє противірусною активністю, підвищує опірність слизової носа і горла до дії патогенних агентів. Можна знайти препарат в краплях і драже.

Гомеопатичні краплі від нежиті

Гомеопатичні засоби також часто застосовують для лікування нежиті, спровокованого ГРВІ. Препарати випускаються у формі крапель, спреїв, сиропів, драже тощо

Вплив на організм виявляється комплексне – зняття набряку, підвищення імунної резистентності, усунення вірусів. Якщо захворювання знаходиться в гострій фазі, то прийом препаратів повинен бути частим – кожні 15 хвилин протягом перших двох годин. Дозування залежить від віку.

Серед найбільш відомих препаратів цієї групи:

  • Эдас-131.

  • Еуфорбіум Композитум.

Ними користуються багато прихильники гомеопатичних засобів, проте судити про ефективність складно. Кожен препарат повинен підбиратися в залежності від індивідуальних особливостей організму і від перебігу захворювання. Тому можливо, що препарати не виправдають покладених на них надій конкретної людини.

Гомеопатичні засоби також часто застосовують для лікування нежиті, спровокованого ГРВІ. Препарати випускаються у формі крапель, спреїв, сиропів, драже тощо

Ними користуються багато прихильники гомеопатичних засобів, проте судити про ефективність складно. Кожен препарат повинен підбиратися в залежності від індивідуальних особливостей організму і від перебігу захворювання. Тому можливо, що препарати не виправдають покладених на них надій конкретної людини.

Противірусні краплі в ніс від нежиті

Краплі в ніс від нежитю, які мають противірусним ефектом – відмінний засіб профілактики і терапії застуди при початкових етапах розвитку вірусної інфекції. Вони впливають саме на розмноження вірусів, завдяки активним компонентам, виділених з донорської крові та створених шляхом генної інженерії.

При загрозі зараження такі засоби можна використовувати як профілактичні. Їх прийом триває до того моменту, доки загроза не буде ліквідована.

Що стосується терапії вірусного нежиті, то засоби слід використовувати відразу ж після виникнення перших симптомів.

Гриппферон – розчин для закапування в порожнину носа.

Арбідол у вигляді капсул.

Таміфлю у вигляді капсул.

Ремантадин в таблетованій формі.

Кипферон у формі ректальних свічок.

Віферон у формі ректальних свічок.

Краплі в ніс від нежитю, які мають противірусним ефектом – відмінний засіб профілактики і терапії застуди при початкових етапах розвитку вірусної інфекції. Вони впливають саме на розмноження вірусів, завдяки активним компонентам, виділених з донорської крові та створених шляхом генної інженерії.

При загрозі зараження такі засоби можна використовувати як профілактичні. Їх прийом триває до того моменту, доки загроза не буде ліквідована.

Що стосується терапії вірусного нежиті, то засоби слід використовувати відразу ж після виникнення перших симптомів.

  • Гриппферон – розчин для закапування в порожнину носа.

  • Арбідол у вигляді капсул.

  • Таміфлю у вигляді капсул.

  • Ремантадин в таблетованій формі.

  • Кипферон у формі ректальних свічок.

  • Віферон у формі ректальних свічок.

Краплі від нежиті на основі срібла

Зняти запалення, надати ефект антисептика, ефективно і швидко усунути тривалий нежить допоможуть краплі, у складі яких є срібло. Їх доцільно застосовувати на початкових етапах гіпертрофічного риніту хронічного характеру.

До таких засобів відносять:

  • Протаргол в 2% розчині, форма випуску – краплі.

  • Коларгол в 2% розчині, форма випуску – краплі.

В основі обох препаратів знаходиться колоїдне срібло. При попаданні на запалену слизову виявляється в’яжучий ефект, а також слабовиражений протизапальний ефект.

Зняти запалення, надати ефект антисептика, ефективно і швидко усунути тривалий нежить допоможуть краплі, у складі яких є срібло. Їх доцільно застосовувати на початкових етапах гіпертрофічного риніту хронічного характеру.

Протаргол в 2% розчині, форма випуску – краплі.

Коларгол в 2% розчині, форма випуску – краплі.

В основі обох препаратів знаходиться колоїдне срібло. При попаданні на запалену слизову виявляється в’яжучий ефект, а також слабовиражений протизапальний ефект.

Антибактеріальні краплі від нежиті

Якщо нежить ускладнюється приєднанням бактеріальної флори, або виникає ускладнення у вигляді синуситу або гаймориту, то доцільний прийом антибактеріальних засобів.

Коли препарат використовується у формі аерозолю, то дрібні її частинки проникають у глибоко розташовані відділи носа. Вони мають антибактеріальний ефект, знімають запалення і знищують бактерії.

Якщо нежить ускладнюється приєднанням бактеріальної флори, або виникає ускладнення у вигляді синуситу або гаймориту, то доцільний прийом антибактеріальних засобів.

Серед таких:

  • Фрамацетин, аерозоль.

  • Фюзафюнжин, аерозоль.

  • Мупироцин, випускається у вигляді крапель і мазі для носа.

Коли препарат використовується у формі аерозолю, то дрібні її частинки проникають у глибоко розташовані відділи носа. Вони мають антибактеріальний ефект, знімають запалення і знищують бактерії.

Коли звертатися до ЛОР-лікаря?

Як лікувати хронічну форму нежитю залежить від етіології захворювання. Найчастіше вимагається використання медикаментозних препаратів у поєднанні з застосуванням методів, спрямованих на зміцнення організму.

Сучасна медицина все частіше використовують для лікування нежиті лазер. Він дозволяє усунути набряклість слизової, зменшити кількість ексудату, полегшити дихання.

Коли причина хронічного нежитю криється в алергії, допомога необхідна консультація лікаря-алерголога. Він виконає необхідні діагностичні процедури, і підбере оптимальну терапевтичну схему.

Якщо нежить триває більше місяця – це є причиною для звернення до отоларинголога.

Після 14 днів активного лікування носове дихання не нормалізується;

Виникають періодичні головні болі;

Турбує сльозотечу та різь в очах;

Загальний стан порушений;

Вміст, виділення з носа, має гнійний характер.

Подібні симптоми однозначно вказують на розвиток ускладнень і потребують фахового лікування.

Лікарських засобів для лікування нежиті існує безліч, але застосовувати їх потрібно розумно. Не варто використовувати всі препарати відразу, сподіваючись на те, що яке-небудь все ж справить лікувальний ефект.

Сучасна медицина все частіше використовують для лікування нежиті лазер. Він дозволяє усунути набряклість слизової, зменшити кількість ексудату, полегшити дихання.

Коли причина хронічного нежитю криється в алергії, допомога необхідна консультація лікаря-алерголога. Він виконає необхідні діагностичні процедури, і підбере оптимальну терапевтичну схему.

  • Після 14 днів активного лікування носове дихання не нормалізується;

  • Виникають періодичні головні болі;

  • Турбує сльозотечу та різь в очах;

  • Загальний стан порушений;

  • Вміст, виділення з носа, має гнійний характер.

Подібні симптоми однозначно вказують на розвиток ускладнень і потребують фахового лікування.

https://www.youtube.com/watch?v=ytpress

Лікарських засобів для лікування нежиті існує безліч, але застосовувати їх потрібно розумно. Не варто використовувати всі препарати відразу, сподіваючись на те, що яке-небудь все ж справить лікувальний ефект.

Автор статті:Лазарєв Олег Володимирович | Лікар-ЛОР

Освіта: У 2009 році отримано диплом за спеціальністю «Лікувальна справа», в Петрозаводськом державному університеті. Після проходження інтернатури в Мурманської обласної клінічної лікарні отримано диплом по спеціальності «Оториноларингологія» (2010)

Інші лікарі

7 помилок, з-за яких тонометр завищує показники тиску

Як легко знизити рівень холестерину без ліків вдома?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code